Atrakcje
Amfiteatr im. Jerzego Trepczyka

Amfiteatr im. Jerzego Trepczyka

 ul.Sikorskiego 34, 

Tel.: 95 727 99 79

HISTORIA OBIEKTU

Kostrzyński amfiteatr powstał w roku 1987 w wyniku działań społecznych ludzi skupionych wokół Towarzystwa Przyjaciół Kostrzyna, a szczególnie jego prezesa Jerzego Trepczyka. Amfiteatr uroczyście otwarto podczas obchodów Dni Kostrzyna w czerwcu 1987r., a gościem specjalnym był wówczas Krzysztof Krawczyk.

Przez kolejne lata amfiteatr służył mieszkańcom Kostrzyna nad Odrą, a na jego scenie występowało wiele gwiazd polskiej estrady, że wspomnimy chociażby zespoły De Mono, Lady Pank, Raz Dwa Trzy, Kult, Śląsk, Brathanki, Pod Budą i wiele innych.

Amfiteatr był także miejscem dorocznych prezentacji dzieci podczas Konkursu Piosenki Dziecięcej ,,O Złoty Lizak'', na scenie odbywały się liczne imprezy rozrywkowo - rekreacyjne, pokazy mody, koncerty kabaretowe, polsko - niemieckie koncerty rockowe. Amfiteatr był miejscem obchodów Dnia Województwa Lubuskiego w roku 2004 i uroczystości związanych z przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej. Nie sposób wymieć wszystkich imprez, bo każdego roku w 20-letniej historii amfiteatru odbywało się na jego scenie wiele wydarzeń.

W roku 2005 podczas Dni Kostrzyna amfiteatrowi nadano imię jego pomysłodawcy Jerzego Trepczyka.


REWITALIZACJA OBIEKTU


PROJEKT PN. "Kultura bez granic - budowa amfiteatru w Kostrzynie nad Odrą"

W ramach projektu powstała nowa muszla koncertowa wraz z widownią na terenie amfiteatru w Kostrzynie nad Odrą oraz zagospodarowanie terenu wokół przylegającego stawu na funkcje rekreacyjne.

WARTOŚĆ PROJEKTU:

1 555 053,06 EUR

PROCENT DOFINANSOWANIA:

85%

TERMIN REALIZACJI:

01.10.2009 - 31.12.2010


Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.