Trasy
Ścieżka przyrodnicza Olszynki
1:42 h
6.8 km
Ścieżka przyrodnicza Olszynki. Drogą nr 132 należy dojechać do Kamienia Małego i skręcić w lewo za stacją paliw w brukowaną drogę. Następnie minąć przejazd kolejowy i prosto, wyboistą, lecz przejezdną dla samochodów osobowych szosą, powoli dojechać do oddalonego o 2 km parkingu z wieżą widokową. Stamtąd należy pieszo wrócić drogą ok. 900 m w kierunku Kamienia Małego, do drewnianego mostku na przydrożnym kanale. Tu zaczyna się kładka ścieżki przyrodniczej, która prowadzi do lasu bagiennego. Przygotowane na trasie trzy kładki (o łącznej długości ok. 1,5 km),
tzw. domek na wodzie, wprowadzą turystę w wielkiej urody siedliska bagienne, których nie sposób w innych okolicznościach przejść suchą stopą. Ścieżka ma charakter pętli o długości 3 km. Wzdłuż całej trasy rozmieszczone są tablice edukacyjne, pomagające poznać specyfikę tutejszych siedlisk i zjawisk przyrodniczych. Czas przejścia wynosi ok. 1,5–2 godz.
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.