Atrakcje
Muzeum Wzgórz Seelowskich
Placówka muzealna obejmuje pawilon wystawowy i rozbudowaną ekspozycję zewnętrzną, utworzoną w terenie, na którym rozegrała się bitwa o wzgórza Seelow, będąca częścią niemieckiej obrony przed sowiecką ofensywą z 1945 r. Dojazd z Kostrzyna do przejścia granicznego, następnie drogą nr 1 aż do zjazdu na centrum Seelow.

Miejsce pamięci i Muzeum Wzgórza Seelow

Wzgórza Seelow to miejsce upamiętniające walki pomiędzy Armią Czerwoną i siłami zbrojnymi III Rzeszy Niemieckiej zimą i wczesną wiosną 1945, ich późniejsze skutki oraz historię miejsca po czasy obecne. Od 5 lat Muzeum jest również partnerem Museum Twierdzy Küstrin.

Wzgórza Seelow to również miejsce o dużym znaczeniu międzynarodowym, którego oferta wzbogacona została w roku 2012 o stałą wystawę wyposażoną w nowoczesne media, znajdującą się na zewnątrz obiektu tablice informacyjna oraz audio przewodnika.
Audio przewodnik, referaty, prelekcje, film dokumentalny oraz przewodnik po wystawie do dyspozycji są również języku polskim.Listopad- Marzec:
Wtorek - Sobota: 10.00 - 16.00
Boże Narodzenie i Nowy Rok- zamknięte

Kwiecień - Październik:
Wtorek - Sobota: 10.00 - 17.00
Otwarte w świętawww.gedenkstaette-seelower-hoehen.de
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.