Atrakcje
Czarnowska Górka

Ścieżka prowadząca na Czarnowską Górkę zaczyna się ok. 100 m od skrzyżowania szosy na Czarnów z główną drogą nr 22, na lekkim zakręcie w prawo. Odchodzi ona w las od zewnętrznej strony łuku drogi, po lewej (północnej) stronie i po niecałych 100 m dociera do dawnego składu amunicji (zwanego prochownią). W jego wnętrzu utworzyły się stalaktyty i stalagmity, powstałe w efekcie wytrącania się wapnia, którego duże ilości znajdują się w betonowym stropie konstrukcji. 

Na Czarnowskiej Górce, oprócz prochowni, znajdują się jeszcze dwa większe, silnie zerodowane schrony piechoty. Usytuowane są one w odległości ok. 800 m na wschód od prochowni, jednak nie prowadzi do nich żadna ścieżka, stąd ich poszukiwania bywają uciążliwe. Niemniej dla zainteresowanych tematem będą one interesującym odkryciem. Zachętą może być fakt, iż las, w którym są zlokalizowane, jest niewielki, otoczony drogami i polami wsi Czarnów, dlatego nie ma ryzyka zabłądzenia.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.