Atrakcje
Rezerwat Dolina Postomii

Rezerwat rozciąga się wzdłuż doliny rzeki Postomii, pomiędzy Słońskiem a Lemierzycami. Ma powierzchnię 68,65 ha. Obejmuje on malowniczy stok południowy Pradoliny Toruńsko-Eberswaldzkiej oraz koryto i nadrzeczne szuwary rzeki. Dno doliny zajmują zbiorowiska szuwarowe i łąkowe. Rezerwat stanowi ostoję starych drzew, ponad 80 z nich kwalifikuje się do ochrony pomnikowej. Są to dęby, buki, graby, wiązy, topole i klony. Najgrubszy dąb osiąga obwód ponad 600 cm, obwody wielu innych dębów i buków przekraczają 400 cm.

Rezerwat położony jest w odległości 2 km od centrum Słońska, przy drodze na Głuchowo. Dogodne wejście znajduje się po prawej stronie drogi, kilka metrów przed mostem na Postomii – jedynym, jadąc od strony Słońska do Głuchowa. Odbija stamtąd dobrze widoczna droga gruntowa wiodąca do rezerwatu. W tym miejscu najlepiej rozpocząć zwiedzanie, zwłaszcza że turyście towarzyszyć będą tablice ścieżki edukacyjnej. 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.