Atrakcje
Twierdza Kostrzyn

Zwiedzanie Twierdzy Kostrzyn najlepiej rozpocząć od znajdującej się w sąsiedztwie mostu na Odrze bramy Berlińskiej. Mieści się w niej sala muzealna i punkt informacji turystycznej, w którym można uzyskać szczegółowe informacje o obiekcie czy też skorzystać z usług przewodnika.

Zwiedzając obiekt, można przejść mostem nad fosą i przejść przez bramę Chyżańską, znajdującą się po przeciwnej stronie twierdzy względem bramy Berlińskiej, a także zejść do kazamatów bastionu Filip, w których mieszczą się imponujące ekspozycje muzealne (godziny i zasady zwiedzania są dostępne na internetowej stronie muzeum). Z bastionu roztacza się malowniczy widok na Odrę

Warto przespacerować się promenadą Kattego,po bastionie Brandenburgia - kierując się ku bastionowi Króli pobliskiej bramie Berlińskiej, a także zatrzymać się przy ruinach zamku i kościoła. Można także przespacerować się po moście na Odrze, a nawet wzdłuż przeciwległego brzegu rzeki, by stamtąd ocenić wielkość twierdzy.

Więcej informacji na stronie: www.muzeum.kostrzyn.pl.

Dane teleadresowe
Kostrzyn nad Odrą
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.